Вести - категорије

опширније

Програм за развој вештачке интелигенције, чији је укупан буџет 2.400.000 евра реализује се у оквиру два потпрограма, један намењен основним, а други примењеним истраживањима из области вештачке интелигенције.

опширније

Програм сарадње српске науке са дијаспором представља финансијски подстицај који омогућава научно-истраживачким организацијама развој сарадње са српском дијаспором и унапређење капацитета кроз краткотрајне посете истраживача из Србије стручњацима из дијаспоре и подршку заједничким активностима.

опширније

Европски пројекат TRINITY има за циљ да успостави одрживи екосистем – мрежу дигиталних иновационих центара (digital innovation hubs DIH) састављених од истраживачких центара и универзитетских група специјализованих у области напредне роботике и интернета ствари, подржаних од стране DIH експерата у области роботичке сајбер безбедности како би допринели новим роботичким решењима и подигли агилност индустрије.

опширније

Центар за промоцију науке објавио је јавни позив за израду интерактивних научних експоната који ће се налазити у парковима науке, а чији је циљ промоција и популаризације науке и технике.

опширније

CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) је средњеевропски програм за размену студената и наставног особља са циљем унапређења образовања на високошколским институцијама.

опширније

LEDGER је европски пројекат финансиран од стране Европске комисије у оквиру програма Хоризонт 2020. Пројекат има за циљ да успостави нове моделе који ће одржавати контролу над управљањем подацима грађана.

опширније

Централна Канцеларија за трансфер технологије која ради у оквиру Фонда за иновациону делатност има за задатак да пружи подршку локалним центрима за трансфер технологије, научноистраживачким организацијама, као и другим организацијама које пружају подршку иновацијама, са циљем да се повећа њихова способност и ефикасност у комерцијализацији проналазака.

опширније

Вишеградски фонд је међународна организација са седиштем у Братислави (Словачка), коју су основале владе 4 земље (V4 регија): Чешка, Словачка, Пољска и Мађарска, са циљем поспешивања сарадње међу земљама оснивачима, али и подршке земљама Западног Балкана и земљама Источног партнерства.