Вести - категорије

Немачка фондација Конрад Аденауер (КАС) и ове године расписује конкурс за доделу стипендијa друштвено и политички ангажованим студентима, апсолвентима, постдипломцима и докторантима који студирају у Републици Србији.

опширније

Драги студенти и дипломци Универзитета у Крагујевцу, Пекиншки институт технологије (БИТ) нуди студентима и дипломцима Универзитета у Крагујевцу 5 стипендија за комплетне мастер или докторске студије или 10 стипендија за размену на свим нивоима студија у оквиру свог програма стипендирања за Централну и Источну Европу

опширније

У оквиру програма „Покрени се за будућност“, који се реализује уз финансијску подршку компаније Филип Морис, расписан је конкурс за финансирање пројеката из области јавног заговарања- заступања. Од ове године сви факултети свих државних универзитета могу да се пријаве на конкурс, самостално или у партнерству са другим организацијама, институцијама и државним факултетима.

опширније

Амбасада републике Азербејџан је доставила Министарству просвете републике Србије информативни материјал Азербејџанске дипломатске академије

опширније

У склопу програма праксе за младе филологе, студенти Филолошко-уметничког факултета имају прилику да стекну практично искуство и воде курс немачког језика (на А1 нивоу) за колеге са других факултета. Курс ће трајати током летњег семестра, а настава ће се одвијати у поподневним терминима, два пута недељно у Центру за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Основна је идеја да се млади доктори наука кроз овај пројект повежу у мултидисциплинарне интернационалне тимове око предлога пројеката са којим би даље конкурисали код ЕУ. Први скуп тог типа биће одржан у Београду у марту. Empowering Young Explorers (EYE) је пројекат седмог оквирног програма Европске заједнице за истраживање и технолошки развој (ФП7), чији је регионални координатор за Западни Балкан Електротехнички факултет Универзитета у Београду, а национални координатор Факултет техничких наука Универзитета у Новом Саду.

опширније

Амбасада Француске у Србији и Француски институт у Србији покренули су нову кампању за доделу стипендија Француске владе за Мастер 2 и докторске студије у коменторству за универзитетску 2014/2015. годину.

опширније

Град Париз је расписао конкурс за финансирање боравка страних истраживача–пост-доктораната и старијих истраживача у државним лабораторијама у Паризу (Париз интра мурос).

опширније

У оквиру обележавања Светог Саве - Дана духовности у Републици Србији додељене су стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Италијански Национални савет за истраживање (ЦНР) у сарадњи са Министарством спољних послова, сектор за развојну сарадњу Италије, објавио је позив за обуке младих истраживача и практичара, у Италији, у трајању од 6 месеци. Додељује се 70 пуних стипендија, које финансира ЦНР, а намењене су за осам земаља, међу којима је и Србија.