Izvor: RTK
Datum objave: 23.05.2026.
Koncert kao poklon gradu u kom Univerzitet već pola veka razvija obrazovanje, nauku, kulturu i umetnost
Koncertom „Od Univerziteta na dar“, koji je održan sinoć u holu Druge kragujevačke gimnazije, Univerzitet u Kragujevcu završio je obeležavanje 50 godina postojanja.
Na koncertu su nastupili hor, gudački orkestar, akordeonisti sa fakulteta Univerziteta u Kragujevcu, a specijalni gosti bili su Vlatko Stefanovski i Danica Krstić.

Posle niza naučnih skupova, svečane akademije, sportskih događaja, Univerzitet u Kragujevcu je svečano obeležavanje 50-ogodišnjice postojanja zaokružio koncertom koji su priredili umetnici ponikli sa fakulteta kragujevačkog Univerziteta.
Sa svojim orkestrom Echo Ensebmle, nastupio je jedan od najdarovitijih mladih violinista, Kragujevčanin Uroš Adamović koji već uveliko svojom virtuoznošću oduševljava publiku i stručnu javnost širom sveta.
Pozivu da svojim glasom i jedinstvenim izvođenjem tradicionalnih pesama doprinese obeležavanju značajnog jubileja Univerziteta u Kragujevcu, rado se odazvala Kragujevčanka Danica Krstić
Koncert je poklon gradu i građanima Kragujevca, kao simbol dugogodišnje povezanosti akademske zajednice i grada u kome Univerzitet već pola veka razvija obrazovanje, nauku, kulturu i umetnost.