Centar za naučnoistraživački rad SANU i Univerziteta u Kragujevcu organizovao je promociju monografije „Molekulsko modeliranje“, autora prof. dr Svetlane Marković, PMF, Kragujevac i prof. dr Zorana Markovića, Državni univerzitet u Novom Pazaru.
Promocija monografije „Molekulsko modeliranje“ u Univerzitetskoj biblioteci
Promocija monografije „Molekulsko modeliranje“ održana je 8. novembra 2012. godine u Univerzitetskog galeriji, uz prisustvo velikog broja posetilaca, nastavnika i saradnika PMF-a, Fakulteta inženjerskih nauka i predstavnika privredne i kulturne javnosti.
Na promociji su govorili recenzenti knjige: prof. dr Ivan Gutman, upravnik Centra i prof. dr Zoran Matović, PMF, Kragujevac. Pored njih, u promociji je učestvovao i prof. dr Slobodan Janković, Fakultet medicinskih nauka, Kragujevac, koji je predstavio značaj knjige za medicinske i farmaceutske nauke.
Recenzenti su se složili da ova knjiga predstavlja značajan doprinos upotpunjavanju relativno slabo istražene a izuzetno značajne oblasti kompjuterskog modeliranja molekula i hemijskih reakcija i da njeni naučni rezultati nalaze svoju direktnu primenu u medicini i u dizajniranju lekova.
Foto galerija