Проф. др Жарко Требјешанин одржао је предавање „Јеротићев допринос повезивању психологије и религије“, 30. октобра на Универзитету у Крагујевцу.
Проф. др Жарко Требјешанин одржао предавање у оквиру циклуса о академику Владети Јеротићу
У оквиру циклуса под називом: „Ја, психотерапија и религија“ који Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу организује поводом обележавања сто година од рођења академика Владете Јеротића, одржана је друга трибина на којој је гостовао проф. др Жарко Требјешанин.
Др Жарко Требјешанин, редовни професор психологије на Београдском универзитету, дружио се са академиком Владетом Јеротићем, сарађивао са њим и проучавао је његово стваралаштво. Закључио је да је, бавећи се темама из области религије, хришћанства и православља, академик Јеритић умео да их приближи људима, да их учини разумљивим, блиским и прихватљивим. Истакао је да је допринос Владете Јеротића питањима односа психологије и религије у дефинисању три слоја на људском путу индивидуације (обожења), и то: паганском, старозаветном и новозаветном. Владета Јеротић је доградио Јунгову теорију индивидуације увођењем мистичног стања, као њеног највишег степена.
Академик Милош Ђуран, управник Центра, укратко је представио радну биографију предавача и указао на континуитет циклуса о академику Владети Јеротићу. На првој трибини из тог циклуса, одржаној 3. октобра 2024, гостовао је Александар Гајшек, новинар, уредник ТВ серијала „Агапе“, а на наредној се очекује гостовање др Стефана Јеротића, психијатра.
Модератор циклуса трибина о Владети Јеротићу је проф. др Дарко Хинић, психолог, редовни професор ФИЛУМ-а и ПМФ-а у Крагујевцу. Он је изразио захвалност бројној публици која посећује трибине о академику Владети Јеротићу и активно учествује у разговору.