Вести

У уторак, 18. фебруара 2020. године, са почетком у 11,00 сати, одржана је седница Стамбене комисије, на којој су усвојене коначне листе реда првенства према структури стана, у складу са расписаним појединачним конкурсима.

опширније

Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу и Завод за заштиту споменика културе Крагујевац организују предавање др Мирослава Кочића, доктора наука антропологије/археологије Универзитета у Питсбургу, у четвртак, 20. фебруара 2020. године у 18 часова у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Универзитет у Крагујевцу у сарадњи са Деском Креативна Европа Србија организовао је у среду, 12. фебруара 2020. године, у Свечаној сали Ректората, Инфо дан о конкурсу за пројекте културне сарадње између земаља Западног Балкана.

опширније

Због обележавања Дана државности Републике Србије 15. и 16. фебруара, Универзитет у Крагујевцу - Ректорат неће радити у понедељак, 17. фебруара 2020. године.

опширније

У Црногорској академији наука и умјетности, 12. фебруара 2020. године одржан је састанак између ректора Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненада Филиповића и председника ЦАНУ Драгана Вукчевића.

опширније

Међународна летња школа Сегау, коју организује Универзитет у Грацу, намењена је међународно оријентисаним, високо мотивисаним студентима свих дисциплина и свих нивоа који желе да продубе своје разумевање тренутних европских и међународних односа, изучавајући и дискутујући о глобалном развоју и изазовима у погледу процеса трансформације и демографских промена.

опширније

Програм стипендија Stefan Banach основали су Министарство спољних послова Републике Пољске и Национална агенција за академску размену Пољске (NAWA).

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу информацију о стипендијама Владе Мађарске за академску 2020/21. годину.

опширније

Издавачка продукција факултета из Крагујевца представљена је на „Данима крагујевачке књиге“ у Народној библиотеци „Вук Караџић“.